مطالب حوزه ریاست جمهوری

۱۳۹۲/۷/۷ - ۱۶ : ۴

طرح بحث ازدواج سرپرست با فرزند خوانده

آرت پرس: لایحه حمایت از حقوق کودکان ونوجوانان از مجلس هشتم مطرح و بارها به شورای نگهبان ارجاع داده شده و با واردشدن ایراداتی به مجلس بازگشته بوده. در این رفت‌وآمدها لایحه دستخوش تغییراتی شد که افزودن تبصره ماده 27 یکی از آن موارد است این لایحه به تصویب رسیده و برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال شده است
۱۳۹۲/۶/۱۳ - ۱۵ : ۲۹

داشتن رویکردسیاسی به موضوعات زنان ضربه وارد میکند

آرت پرس: سوسن صفاوردی درخصوص برقراری اعتدال در دولت یازدهم گفت:اعتدال به معنای میانه‌روی و پرهیز از افراط و تفریط درتمامی امور است همانطورکه در موارد متعدد در قرآن کریم بر اهمیت آن تأکید شده است، می باشد.
۱۳۹۲/۶/۹ - ۱۶ : ۱

راهی طولانی برای کاهش خشونت علیه زنان در پیش داریم

آرت پرس : راه طولانی در زمینه کاهش خشونت علیه زنان در پیش داریم و اقدامات صورت گرفته اگرچه قابل تحسین است، اما کافی نیست و لازم است در زمینه تامین امنیت زنان و کاهش خشونت علیه آنان فرهنگ‌سازی لازم صورت گیرد.
۱۳۹۲/۵/۲۹ - ۱۴ : ۱۵

اجرای مرخصی زایمان بر اساس مصوبه مجلس به قوت خود باقی است

پشتوانه قانونی موضوع افزایش مرخصی زایمان به 9 ماه دو مصوبه در سال جاری می باشد.
۱۳۹۲/۵/۶ - ۱۴ : ۱۴

جزییات بیمه زنان خانه‌دار اعلام شد

مسوول دبیرخانه ستاد ملی زن و خانواده گفت: بیمه زنان خانه‌دار، خدمات بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت را در سطحی پایین تر از بیمه اجتماعی اجباری و با حق بیمه کمتر ارائه می کند به نحوی که هم اعضای آن قادر به پرداخت حق بیمه باشند و هم اعضای صندوق بیمه اجباری انگیزه‌ای برای گرایش به این بیمه نداشته باشند.
۱۳۹۲/۵/۶ - ۱۲ : ۱۵

رییس‌جمهوری که از زنان در کابینه استفاده کند، برنده است

آرت پرس: رییس مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: هر رییس‌جمهوری که از زنان در کابینه استفاده کند، برنده است.
۱۳۹۲/۴/۳۱ - ۱۶ : ۰

مجتهدزاده: مرخصی زایمان پدران قابل خرید و ذخیره نیست

آرت پرس:‌ رییس مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت:‌ قرار است در دولت یازدهم بیمه زنان خانه دار اجرایی شود و 100 میلیون تومان برای بیمه بازنشستگی زنان خانه دار در سال جاری تخصیص یافته شده و قرار است با این مبلغ 200 هزار زن سرپرست خانوار بیمه شوند.
۱۳۹۲/۴/۱۱ - ۸ : ۴۶

اجرای قانون افزایش مرخصی زایمان زنان الزامی است/ کارکنان متاهل دولت آموزش می بینند

آرت پرس: معاون امور خانواده مرکز زنان ریاست جمهوری گفت: همه دستگاهها موظف به اجرای قانون افزایش مرخصی زایمان از 6 به 9 ماه و مرخصی دو هفته ای پدران هستند.
۱۳۹۲/۳/۲۲ - ۱۲ : ۴۰

بیمه 200 هزار زن خانه‌دار امسال قطعی شد

آرت پرس: رییس مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: 100 میلیارد تومان برای بیمه کردن 200 هزار زن خانه‌دار در سال جاری در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است.
۱۳۹۲/۳/۱۹ - ۱۲ : ۸

رایزنی برای تسریع در بررسی افزایش مرخصی زایمان مادران و پدران

آرت پرس: رییس مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری، گفت: با توجه به اهمیت افزایش مرخصی زایمان مادران به 9 ماه و مرخصی دو هفته‌ای پدران در تلاش هستیم که «لایحه ترویج تغذیه با شیر مادر» در مجلس هرچه زودترخارج از نوبت بررسی شود.
۱۳۹۲/۳/۱۸ - ۱۸ : ۵۱

مطالبات رهبری در خصوص زنان توسط کاندیداها مورد توجه قرار نگرفته است

رئیس مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته توسط این مرکز طی دولت دهم، از عدم توجه کاندیداهای ریاست جمهوری به موضوع زنان انتقاد کرد و گفت: هیچ‌کدام از کاندیداهای ریاست‌جمهوری مطالبات رهبری در خصوص زنان را در اولویت‌های برنامه‌های خود مطرح نکرده‌اند.
۱۳۹۲/۳/۱۸ - ۱۷ : ۴۷

اختصاص 1500 میلیارد تومان برای مشوق‌های فرزندآوری در بودجه 92

رییس مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: طبق لایحه بودجه امسال 1500 میلیارد تومان برای مشوق‌های فرزندآوری اختصاص یافته است که البته در حال حاضر در شورای نگهبان در حال بررسی است و با رفع مشکلات موجود این ردیف بودجه، پس از تصویب اجرایی خواهد شد.
۱۳۹۲/۳/۵ - ۱۸ : ۹

مانعی بزرگ بر سر راه اجرایی سازی ماده 230برنامه پنجم توسعه کشور

آرت پرس: اقدام اخیر مجلس در خصوص رد یک درصد تخصیص بودجه جاری دستگاه های اجرایی به موضوعات زنان و خانواده، مانعی بزرگ بر سر راه اجرایی سازی ماده 230 برنامه پنجم توسعه کشور محسوب می شود.
۱۳۹۲/۳/۵ - ۱۸ : ۰

عکس منتخب

۱۳۹۲/۳/۵ - ۱۷ : ۵۹

عکس روز

۱۳۹۲/۳/۵ - ۱۷ : ۵۷

همایش ملی نقش زنان فرهیخته برگزار می شود

آرت پرس:همایش ملی' نقش زنان فرهیخته در حماسه سیاسی' در دانشگاه امیر کبیر برگزار می شود.
۱۳۹۲/۳/۵ - ۱۷ : ۵۵

نمایندگان سازمانهای غیر دولتی با رئیس مرکز امور زنان و خانواده دیدار کردند

آرت پرس:چند تن از نمایندگان اعزامی سازمان های مردم نهاد غیر دولتی به اجلاس مقام زن در نیویورک با رئیس مرکز امور زنان و خانواده دیدار کرده و گزارشی درباره سفرشان ارائه کردند.
۱۳۹۲/۳/۵ - ۱۷ : ۵۲

قدردانی مرکز امور زنان و خانواده از مقام معظم رهبری بخاطر نشست صمیمی با فعالان حوزه زنان و خانواده

در آستانه فرا رسیدن ماه پر خیر و برکت رجب المرجب مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، صدها تن از بانوان فرهیخته و فعال کشور در بخش های مختلف دولتی و غیر دولتی را به حضور پذیرفتند.
۱۳۹۲/۳/۵ - ۱۷ : ۱۶

مشاور رئیس جمهور در امور زنان میزبان سفیر نروژ در کشورمان بود

مریم مجتهد زاده مشاور رئیس جمهور و رئیس مرکز به همراه دکتر سوسن صفاوردی معاون هماهنگی و همکاری های بین الملل مرکز در دیدار با ین پیتر شنپروت سفیر نروژ در کشورمان به تبیین مسائل حوزه زنان و خانواده پرداختند.