پایگاه خبری تحلیلی جهانی خبر

کد مطلب: ۲۱۲۸۲۰  |  تاريخ: ۱۳۹۷/۱۲/۵  |  ساعت: ۱۰ : ۲۱


در جریان بررسی بودجه ۹۸ صورت گرفت؛

تعیین نحوه تهاتر بدهی اشخاص به بانک‌های صادرات، تجارت و ملت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شرایط تهاتر بدهی اشخاص حقیقی و حقوقی به بانک‌های صادرات، تجارت و ملت را تعیین کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(یکشنبه) و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 98 بند (و)  تبصره 16 را به تصویب رساندند.

به موجب این مصوبه، به منظور تهاتر و تسویه بخشی از بدهی اشخاص حقیقی و حقوقی به تضمین دولت به بانک‌های صادرات، تجارت و ملت از محل واگذاری دارایی‌های غیرنقدی دولت، بانک‌های فوق‌الذکر موظفند در صورتی که اصل و سود تا سررسید قرارداد تسهیلات اولیه توسط گیرنده تسهیلات به صورت دفعتاً واحده تسویه شود، نسبت به فک رهن، آزادسازی وثایق، خروج از فهرست مشتریان بدحساب و اقدام برای رفع ممنوع‌الخروجی ذی‌نفعان هر یک از طرف‌های درگیر در استفاده از تسهیلات مزبور اقدام کنند.

به موجب این مصوبه، منابع حاصل‌شده از اجرای این بند در ردیف درآمدی شماره 310602 با عنوان «منابع حاصل از برگشتی از محل تسهیلات اعطایی (وجوه اداره‌شده)» واریز می‌شود.

نمایندگان در ادامه جلسه بند (6) این تبصره را هم تصویب کردند که بر اساس آن هم بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی را مجاز کردند در صورتی که در نتیجه اجرای این بند متحمل زیان شوند، پس از تأیید بانک مرکزی، زیان مزبور را به تدریج ظرف مدت پنج سال در صورت‌های مالی خود مستهلک نمایند. زیان مزبور به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی پذیرفته می‌شود.

 

منبع: مهر


لينک مطلب: http://artpress.ir/ NSite/FullStory/?Id=212820

چاپ خبر