صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
محله خبر
اخبار فرهنگی و هنری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

نجفی در موزه «متروپولیتن» آمریکا چه کار خواهد کرد؟

آرت پرس: محمدعلی نجفی یکی از همراهان رییس‌جمهور در سفر به نیویورک خواهد بود. او گفته است که قصد دارد با مسوولان موزه‌ی «متروپولیتن» آمریکا صحبت کند، صحبت‌هایی درباره‌ی بخش‌های اسلام‌شناسی، ایران و برنامه‌هایی است که این موزه می‌تواند به‌صورت مشترک با موزه‌ی ملی ایران داشته باشد.

به گزارش آرت پرس، نجفی در حالی قرار است به موزه‌ی متروپولیتن برود و احتمالا با «توماس پی.کمپبل» - رییس موزه‌ - ملاقات کند که اقدامات موزه‌ی متروپولیتن در سال 2011 میلادی اعتراض‌هایی را برانگیخت. در آن سال، در بروشورهایی که درباره‌ی نمایشگاه هنر اسلامی توسط موزه‌ی متروپولیتن در 24 اکتبر به چاپ رسید، در ترتیب نام کشورهای صاحب اثر در آن نمایشگاه، تقدم نام «ایران» حفظ نشد و نام «ایران» پس از کشورهای دیگری که آثاری ارائه کرده بودند، آورده شد.

در اقدامی دیگر، نام بخش «هنر اسلامی» در این موزه به «هنر سرزمین‌های عربی، ترکیه، ایران، آسیای مرکزی و جنوب آسیای متأخر» تغییر یافت. این کار، همان زمان با واکنش هنرمندانی مانند استاد محمود فرشچیان، محمود شالویی ‌- رییس وقت موزه‌ی هنرهای معاصر تهران - و دانش‌آموختگان رشته‌ی باستان‌شناسی مواجه شد و حتی برخی از آن‌ها به وسیله‌ی نامه و بعضی دیگر نیز در قالب بیانیه، اعتراض خود را نشان دادند.

حالا پس از گذشت دو سال از این اقدامات، قرار است رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری - محمدعلی نجفی - همراه رییس‌جمهور به آمریکا برود و شاید این سفر بی‌دلیل هم نباشد، چون نجفی گفته که به موزه‌ی متروپولیتن خواهد رفت و این امید وجود دارد که علاوه بر برنامه‌ریزی برای برنامه‌های مشترک که تا کنون موزه‌های ایران، کمتر چنین فرصت‌هایی را در سطح جهانی داشته‌اند، برخی اقدامات مسوولان آن موزه درباره‌ی ایران اصلاح شود و از این پس، روابط فرهنگی مناسبی را بین دو کشور شاهد باشیم.ایسنا

انتهای پیام

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۸۴
تاریخ: ۱۳۹۲/۶/۲۴     ساعت: ۸ : ۴۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: حاشیه های هنر       زیرسرویس: حاشیه های هنر در رسانه ها
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۸ خرداد
  • ١٥ شوال ١٤٤١
  • Jun 07 2020