صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
ربیعی:

بیکاری دهه شصتی ها نمی گذارد اشتغالزایی ما حس شود

وزیر کار با اعلام اینکه در سال ۹۳ عده‌اى رشد را انکار کردند و اکنون نیز اشتغالزایى را انکار مى‌کنند!، علت نامحسوس بودن اشتغال را بیکار ماندن دهه شصتى‌ها در دهه ۸۰ و انتقال آنها به این زمان ذکر کرد.

على ربیعى در سفر دو روزه خود به استان کردستان عدالت بین نسلى و عدالت منطقه‌اى را از برنامه‌هاى دولت در اقتصاد مقاومتى اعلام و عنوان کرد: اگر بخواهیم نابرابرى‌ها را در مناطق کمتر توسعه یافته و میان استان‌هاى مرزى با مرکز از بین ببریم باید برنامه‌ها را به درستى اجرا کنیم.

ربیعى قانون اساسى ایران را یکى از مترقى‌ترین قوانین اساسى دنیا بیان کرد و افزود: قانون اساسى ما در درون خود به حدى اجتماعى روشنفکرى است و عناصر برجسته دارد که با انجام بسیارى اقدامات نیز هنوز به آن نرسیده‌ایم.

وی دلیل عدم نیل به قانون را نبود برنامه مشخص دانست و اظهار کرد: دولت دوازدهم با برنامه در این جهت حرکت مى‌کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نوسان قیمت سکه و ارز در دوره قبل، ثبات قیمت‌ها را سبب پیش‌بینى پذیرى سرمایه‌گذارى عنوان و خاطر نشان کرد: ایجاد زیرساخت‌هاى مناسب موجب شده تورم قابل قبولى براى سرمایه‌گذارى و پیش‌بینى اقتصاد ایجاد شده است.

وی با اذعان به اینکه در سال 93 عده‌اى رشد را انکار کردند و اکنون نیز اشتغالزایى را انکار مى‌کنند!، علت نامحسوس بودن اشتغال را بیکار ماندن دهه شصتى‌ها در دهه 80 و انتقال آنها به این زمان ذکر کرد و گفت: حجم نیروى کارى که وارد بازار کار شد بیشتر از کار ایجاد شده بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه باید نابرابرى‌ها را کم کنیم، اضافه کرد: بر این اساس در اختصاص بودجه اشتغال فراگیر بیشترین سهم را به استان‌هاى کمتر برخوردار داده‌ایم و استان کردستان یکى از آنها بود و در بخش اشتغال روستایى و عشایر کمترین نرخ تسهیلات یعنى 4 درصد براى استان‌هاى مرزى در نظر گرفته شده است.

وی اظهار داشت: گرایش ما در اشتغال بیشتر به سمت اشتغال‌هاى خرد و متوسط به پایین است و در این زمینه سهم مناسبى براى کردستان در نظر گرفته شده است.
کارگرآنلاین/ فارس

شناسنامه


کدخبر: ۱۷۸۷۰۰
تاریخ: ۱۳۹۶/۱۰/۹     ساعت: ۱۰ : ۵۲
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار اجتماعی       زیرسرویس: اخبار اجتماعی
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۸ دي
  • ١ جمادي الاولي ١٤٣٩
  • Jan 18 2018