صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

تهرانی‌ها ماهانه ۶۰۰ میلیارد تومان یارانه می‌گیرند

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران در جلسه شورای اداری این استان گفت: یارانه تهرانی‌ها در سال ۹۶ ماهانه ۶۰۰ میلیارد تومان بوده است.

نعمت‌الله ترکی بعد از ظهر سه شنبه، در ششمین جلسه شورای اداری استان تهران به لایحه بودجه سال 97 اشاره کرد و افزود: بودجه 97 بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تهیه شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با بیان این که دیگر تعیین سقف و رقم در بودجه نداریم، گفت: هر دستگاهی با توجه به ارائه گزارش‌های سه ماه به سه ماه بودجه دریافت می‌کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران موضوع آب را اولین برنامه برای شهر تهران دانست و گفت: پس از آن کشاورزی، آبیاری تحت فشار، آبخیزداری، آب شرب پایتخت و شهرستان‌ها، محیط زیست، مقابله با آلودگی هوا و ریزگردها، ساماندهی حمل و نقل عمومی، توجه به مسکن و بافت‌های فرسوده شهر و روستا مهمترین اولویت‌های استان تهران در سال 97 است. پس از این اولویت‌ها، توسعه همگام با اشتغال قرار دارد.

ترکی بودجه عمرانی استان تهران در سال 97 را 2000 میلیارد دانست.

وی سپس به عدالت اجتماعی و پرداخت یارانه نقدی در بودجه 97 اشاره کرد و گفت: 41 میلیون و 800 هزار نفر در سال 97 یارانه خواهند گرفت که سهم کمیته امداد بالغ بر 4 میلیون، بهزیستی بالغ بر 3 میلیون و بازنشستگان بالغ بر 4 میلیون، بیماران خاص یک میلیون، زنان سرپرست خانوار 3 میلیون، گروه‌های خاص یک میلیون، ایثارگران یک میلیون، سایر یک میلیون نفر است.

البته اینکه عنوان شده 40 درصد یارانه‌بگیران از لیست حذف خواهند شد هنوز قطعی نیست.

ترکی گفت: ماهانه 600 میلیارد تومان یارانه به تهرانی‌ها پرداخت می‌شود که خیلی از این یارانه‌بگیران نیازمند نبوده و می‌توان کسانی را که به یارانه نیاز ندارند، یارانه آنها را در بخش عمرانی هزینه کرد. 50 درصد یعنی 300 میلیارد تومان این بودجه باید به دولت برگردد.

 

تجارت نیوز/ مهر

شناسنامه


کدخبر: ۱۷۸۷۳۲
تاریخ: ۱۳۹۶/۱۰/۱۳     ساعت: ۹ : ۵۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار اقتصادی       زیرسرویس: اخبار اقتصادی
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۸ دي
  • ١ جمادي الاولي ١٤٣٩
  • Jan 18 2018