صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
عسگراولادی

فقط از بخش خصوصی به زور مالیات می‌گیرند

رییس اتاق بازرگانی ایران و چین تاکید کرد: همه نهادهایی که کارهای اقتصادی انجام می‌دهند، باید مالیات دهند، اما تنها از بخش خصوصی به‌زور مالیات گرفته شده است.

اسدالله عسگراولادی درباره وضعیت اقتصاد کشور اظهار داشت: گرفتاری‌های کشور روز به روز بیشتر شده است. به نظر می‌آید بانک‌ها نتوانسته‌اند برنامه‌های خود را اجرا کنند. تحریم‌ها شروع شد و بانک‌ها نتوانستند بدهی‌ها را بدهند و طلب‌های خود را بگیرند.

وی افزود: دولت بدهی‌هایش را به بانک‌ها نداده و بانک‌ها در حال حاضر تقریبا نیمه‌فلج هستند. خیلی از بانک‌ها دوام نخواهند داشت.

رییس اتاق بازرگانی ایران و چین عنوان کرد: از طرف دیگر مردم از بیمه ناراضی هستند و فرهنگ بیمه در کشور آن‌طور که باید و شاید، جا نیفتاده است.

عسگراولادی با بیان این‌که مشکل بزرگ در مالیات، معافیت‌ها است، تصریح کرد: برخی از معافیت‌ها بی‌خود است. شاهد هستیم که تمام نهادها معاف هستند. همه نهادهایی که کارهای اقتصادی انجام می‌دهند، باید مالیات دهند، اما تنها از بخش خصوصی به‌زور مالیات گرفته شده است. مالیات عادلانه وصول نمی‌شود، در حالی که مالیات حق است.

وی متذکر شد: دولت نهم و دهم شرایط خاص خود را داشت و موفق نبود. دولت یازدهم و دوازدهم که نام خود را تدبیر و امید گذاشته، تدبیرهایش جواب داد، برجام موفق بود، اما بخش امیدها موفق نبود.

رییس اتاق بازرگانی ایران و چین خاطرنشان کرد: مردم امیدهایی به دولت داشتند، قشر زحمتکش نمی‌تواند درست زندگی کند و با یارانه‌ها نمی‌توان زندگی مردم را اداره کرد. باید برای مردم اشتغال ایجاد کرد.

 افکارنیوز//

شناسنامه


کدخبر: ۱۷۸۷۰۸
تاریخ: ۱۳۹۶/۱۰/۱۰     ساعت: ۱۰ : ۴۴
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار اقتصادی       زیرسرویس: اخبار اقتصادی
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۷ دي
  • ٢٩ ربيع الثاني ١٤٣٩
  • Jan 17 2018