صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

وقتی مسکن به کالای سرمایه‌ای تبدیل می شود

نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان استان تهران گفت:‌ دولت با مانع شدن ثبت سفارش خودروهای لوکس، باعث هجوم سرمایه‌ها به بازار مسکن شده است.

ایرج رهبر نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان استان تهران با بیان اینکه رونقی در خرید واحدهای مسکونی در مناطق جنوبی دیده نمی‌شود، اظهار کرد: میزان افزایش معاملات مسکن در مناطق شمال شرق تهران نسبت به سایر بخش‌ها بسیار رشد کرده است.

وی با بیان اینکه دولت با مانع شدن ثبت سفارش خودروهای لوکس، باعث هجوم سرمایه‌ها به بازار مسکن و واحدهای لوکس شده است، گفت: بسیاری از خریداران هم اکنون سرمایه‌های خود را به سمت خرید واحدهای لوکس و گران‌ قیمت هدایت کرده‌اند که این خود باعث ایجاد نگرانی‌هایی در بین مسئولان شده است.

رهبر تاکید کرد: این اقدام باعث می‌شود مسکن تبدیل به کالای سرمایه‌ای شده و زمینه‌ساز افزایش انباشت تقاضا در بازار شود.

نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان استان تهران تصریح کرد: در گذشته نگرانی‌هایی درباره انباشت تقاضا و جهش قیمتی در این بازار وجود داشت که با این اقدام، نگرانی‌ها در این بخش دو برابر شده است.

وی در ادامه گفت:‌ در مهرماه یک جهش قیمتی در بازار مسکن وجود داشت که با تبدیل شدن مسکن به یک کالای سرمایه‌ای باید همچنان منتظر رشد قیمتی در این بخش باشیم.

به گفته وی؛ مذاکرات انبوه‌سازان با مسئولان دولتی درباره بافت‌های فرسوده همچنان ادامه دارد.

نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان استان تهران یادآور شد: بافت‌های فرسوده دارای مشکلات خاص و پیچیده‌ای است که باید با تزریق تسهیلات و ارائه ایده‌های جدید، گره‌های این بخش را برطرف کرد.

 افکارنیوز/باشگاه خبرنگاران

شناسنامه


کدخبر: ۱۷۸۶۹۰
تاریخ: ۱۳۹۶/۱۰/۹     ساعت: ۱۰ : ۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار اقتصادی       زیرسرویس: اخبار اقتصادی
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۷ دي
  • ٢٩ ربيع الثاني ١٤٣٩
  • Jan 17 2018