صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

راه آهن ایران چه جایگاهی در رتبه بندی جهانی دارد؟

راه آهن ایران با داشتن ۱۳ هزار کیلومتر حدود ۰.۹ درصد کل خطوط ریلی جهان را به خود اختصاص داده و به ازای هر ۶۸۱۶ نفر یک کیلومتر خط ریلی در کشور وجود دارد.

آمار منتشر شده از سوی راه آهن نشان می دهد که 30 کشور اول جهان بیش از 84 درصد کل خطوط ریلی را به خود اختصاص داده اند که در این میان سهم کشور آمریکا و روسیه رقمی بیش از 31 درصد را نشان می دهد و با احتساب کشور چین و هند، این رقم به حدود 45 درصد می رسد.

همچنین با احتساب کشور کانادا و آلمان سهم بخش راه آهن به 52 درصد می رسد و این بدان معنی است که بیش از نیمی از خطوط ریلی دنیا مربوط به 6 کشور جهان است.

این در حالی است که ایران با 13 هزار کیلومتر تنها 0.9 درصد کل خطوط ریلی جهان را به خود اختصاص داده و در جایگاه بیست و یکم طولانی ترین خطوط قرار دارد.

براساس این گزارش، ایران به ازای هر 148 کیلومتر مربع مساحت، یک کیلومتر خط راه آهن دارد که با این اوصاف جایگاهی بهتر از 81 در جهان بدست نخواهد آورد و ایران با این شاخص سنجش میان 30 کشور اول در جایگاه 23 قرار دارد.

گفتنی است در ایران به ازای هر 6 هزار و 816 نفر یک کیلومتر خط ریلی وجود دارد که از این جهت کشور ما در رتبه 76 جهان قرار می گیرد که این شاخص ایران را در رتبه 22 میان 30 کشور قرار می دهد.

شایان ذکر است که ایران در میزان راه اندازی خطوط الکترونیکی ریل در جهان دارای رتبه 45 است.

راه آهن ایران چه جایگاهی در رتبه بندی جهانی دارد؟
انتهای پیام/میزان

شناسنامه


کدخبر: ۱۶۸۵۵۴
تاریخ: ۱۳۹۶/۸/۳۰     ساعت: ۹ : ۳۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار اقتصادی       زیرسرویس: اخبار اقتصادی
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۳ آذر
  • ٢٥ ربيع الاول ١٤٣٩
  • Dec 14 2017