صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
امیر حاتمی:

دشمن امروز قادر به اعمال تهدید معتبری علیه ایران نیست

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح گفت: امروز دشمنان با بررسی‌های کارشناسان خود به این نتیجه رسیده اند که قادر به اعمال تهدید معتبری علیه ایران نیستند.

امیر سرتیپ «امیر حاتمی» در همایش سراسری فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران با عنوان «ارتش انقلابی» گفت: امروز ارتش از یک موقعیت خوب برخوردار بوده و مورد احترام ملت، مسئولین و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است و عباراتی که فرماندهی معظم کل قوا در مورد ارتش بیان فرمود:: ه. اند حاکی از عزت و اقتدار ارتش است و ارتش نیز قدر شناس بوده و همواره در تلاش است خود را با معیار‌های ارتش حزب الله نزدیک‌تر سازد.

وزیر دفاع با تبیین جایگاه قدرت دفاعی امنیتی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: در برهه‌ای دشمن به کرات از گزینه‌های روی میز سخن می‌گفت، اما امروز در راهبرد جدید آن‌ها دیگر از گزینه‌های روی میز خبری نیست و این در شرایطی است که نه تن‌ها از دشمنی آن‌ها نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کم نشده بلکه ادبیات آن‌ها خصمانه‌تر شده است.

امیر حاتمی افزود: دشمن تهدید خود را زمانی عملی می‌کند که تهدیدش قابلیت اجرا داشته باشد و امروز با بررسی‌های کارشناسان خود به این نتیجه رسیده اند که قادر به اعمال تهدید معتبری علیه ایران نیستند و هدف آن‌ها محدود سازی نفوذ منطقه‌ای و قدرت دفاعی جمهوری اسلامی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: بحمدالله ایران در سایه آرمان‌های بلند انقلاب شکوهمند اسلامی صاحب نفوذ در اعماق قلوب ملت ها‌ی آزاده است، اما نفوذ دشمنان صرفا در میان حاکمان وابسته کشور‌ها بوده و ملت‌ها به خوبی درک می‌کنند که ایران اسلامی همواره خواهان امنیت و آرامش برای مردم منطقه و جهانیان بوده است و این در حالی است که نظام سلطه همواره به دنبال ایجاد جنگ و نا آرام کردن منطقه بوده تا بتواند در آمد هنگفتی از فروش تسلیحات به دست آورد.

آنطور که روابط عمومی ارتش گزارش داده، وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با اشاره به ادعای بی اساس و واهی نماینده آمریکا در سازمان ملل درخصوص استفاده موشک ایرانی در حمله نظامی اخیر یمن به عربستان گفت: اینگونه ادعا‌های بی پایه نشان از شکست سیاست‌های آمریکا در منطقه و جهان بوده و بیشتر به یک نمایش مضحک و بی ارزش شباهت دارد و البته جمهوری اسلامی ایران پیگیری‌های حقوقی لازم را انجام خواهد داد.

امیر حاتمی تصریح کرد: امروز به برکت رهبری‌های داهیانه فرمانده معظم کل قوا و نیرو‌های مسلح پرتوان نظام اسلامی مقتدرانه امنیت کشور و مردم را فراهم کرده و در این بین ارتش جمهوری اسلامی ایران نقش بسیار موثر و حائز اهمیتی را در حفظ و ارتقای این قدرت داراست.

 

دانشجو//

شناسنامه


کدخبر: ۱۷۴۶۶۷
تاریخ: ۱۳۹۶/۹/۲۹     ساعت: ۹ : ۳۰
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار سیاسی       زیرسرویس: اخبار سیاسی
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۸ دي
  • ١ جمادي الاولي ١٤٣٩
  • Jan 18 2018