صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

مجهزترین رادار فرودگاهی کشور وارد شیراز شد

مجهزترین رادار فرودگاهی کشور پس از ترخیص از گمرک وارد فرودگاه شیراز شد.

به گزارش جهانی خبر_روابط عمومی فرودگاه های فارس، رضا بدیعی فرد، مدیرکل فرودگاه های استان با اعلام این خبر درباره اهمیت رادار جدید گفت: یکی از طرح های زیربنایی و مهم فرودگاه شیراز، نوسازی سیستم ها و تجهیزات ارتباطی، ناوبری و راداری است که طی سال های گذشته مورد توجه و پیگیری قرار گرفته است.

مدیرکل فرودگاههای فارس افزود: تمام سیستم ها و تجهیزاتی که مربوط به این سه حوزه است، تاکنون خریداری و وارد کشور شده که بخشی از آن نصب، و به مرحله بهره برداری رسیده است.

وی اضافه کرد:  این رادار یک سیستم پیشرفته از نوع MSSR است که عملیات نصب آن در سال آتی پس از تکمیل جاده دسترسی و احداث ابنیه و تأسیسات در ارتفاعات کوه سپیدار واقع در منطقه تنگ ریز میمند فارس آغاز می شود.

بدیعی فرد عنوان کرد: این سیستم سبب ارتقای سطح ایمنی در حوزه هوانوردی می شود و با نصب آن می توانیم پوشش راداری خوبی در استان فارس به ویژه منطقه جنوب کشور ایجاد و همچنین بخشی از نقاط کوری را که هم اکنون وجود دارد برطرف کنیم.

وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون مبلغ 100 میلیارد تومان از اعتبار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران جهت خرید تجهیزات  CNS هزینه شده است.

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۳۰۵۹
تاریخ: ۱۳۹۷/۱۲/۲۲     ساعت: ۱۱ : ۱۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ سه شنبه ۶ فروردين
  • ١٩ رجب ١٤٤٠
  • Mar 26 2019