صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
رئیس مجلس شورای اسلامی

کلید موفقیت؛ وحدت و مقاومت براساس تدابیر رهبر انقلاب

با وحدت هرچه بیشتر و مقاومت هوشیارانه براساس تدابیر رهبر انقلاب از مشکلات پیش رو نیز عبور خواهیم کرد

به گزارش جهانی خبر_  صدا و سیما، علی لاریجانی در نطق قبل از دستور نوبت صبح امروز مجلس با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به مردم و نمایندگان افزود: انقلاب اسلامی در حرکت 40 ساله خود با حوادث مختلف و تحولات گوناگون مواجه شد که حاوی درس های آموزنده برای حرکت خویش است.
نماینده مردم قم در مجلس گفت: ملت سترگ ایران در 22 بهمن 57 کار بزرگ و تاریخی مبارزه با رژیم دیکتاتوری وابسته را به نتیجه رساند و راهنمایی های پیشوای بزرگ انقلاب حضرت امام(ره) نظام مردم سالاری را جایگزین آن کرد.
لاریجانی افزود: حرکت مهم از بین بردن استبداد امریکایی و حاکم کردن دموکراسی پیام مهمی برای دیکتاتورهای منطقه داشت و به لرزه افتادند و به همین جهت از ابتدای انقلاب علیه ملت ایران متحد شدند که تا امروز ادامه یافت و از طرفی هم ملت های منطقه را بیدارتر کرد و نتایج آن را در تحولات سالهای اخیر می توان دید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: انتخابات در 40 سال سرمایه مهم مردم سالاری دینی بوده است و عملا ملت با انقلاب اسلامی سرنوشت خود را دست گرفت و در نقطه مقابل در رژیم شاه مجلس سنا و ملی وجود داشتند منتهی شبیه کالبد بی جانی بودند که توسط لیست های دربار پر می شدند و مردم در انتخابات نقشی نداشتند.
رئیس مجلس ادامه داد: اینک در این 40 سال همه مسئولان ارشد کشور اعم از رهبری، رئیس جمهور، نمایندگان مجلس و وزرا همگی با رای مستقیم یا غیرمستقیم ملت انتخاب شدند و این یک سرمایه بزرگ سیاسی، اجتماعی برای ملت ماست و باید مستمرا از این سرمایه صیانت کرد و آن را تعمیق بخشید.

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۱۵۴۹
تاریخ: ۱۳۹۷/۱۱/۱۶     ساعت: ۱۰ : ۴۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: سیاسی       زیرسرویس: سیاسی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ شنبه ۳۱ فروردين
  • ١٤ شعبان ١٤٤٠
  • Apr 20 2019