صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

اگر یارانه گداپروری بود بسته‌های حمایتی هم گداپروری است/ بسته‌های حمایتی به سرنوشت سبد کالا دچار شوند

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: اگر پول دادن و پرداخت یارانه گداپروری است پرداخت بسته های حمایتی هم نوعی گداپروری محسوب می شود.

حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی، عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی با اشاره به شعارهای اقتصادی دولت، اظهار داشت: علی رغم اینکه دولت تدبیر و امید در ایام تبلیغات انتخاباتی خود وعده های اقتصادی بسیاری به مردم داده بود اما با گذشت بیش از 6 سال از عمر این دولت شاهد هستیم که هیچ  از وعده های آقای روحانی عملی نشد.

وی در ادامه افزود: در حالی که روحانی موضوع عزت دار شدن پاسپورت ایرانی را در زمان تبلیغات ریاست جمهوری یازدهم مطرح کرد که این موضوع نه تنها محقق نشد بلکه متاسفانه شاهد برخوردهای ناروایی با مسافران ایرانی در برخی از کشورهای دنیا صورت می گیرد. بنابراین اظهارات رئیس جمهور در خصوص عزت پاسپورت ایرانی تنها یک وعده توخالی و دروغین بود.

موسوی لارگانی با اشاره به اظهارات رئیس جمهور در زمان تبلیغات ریاست جمهوری پیرامون پرداخت یارانه به مردم توسط دولت گفت: روحانی در ایام انتخابات ریاست جمهوری یازدهم اعلام می کرد که چرا باید مردم منتظر ماهانه 45 هزار و 500 تومان یارانه باشند. ما آنقدر در کشور رفاه ایجاد می کنیم که مردم به جای دریافت یارانه  بتوانند به دولت کمک هم کنند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی تاکید کرد: اولا 45 هزار تومان یارانه ای که با تورم کنونی به مردم پرداخت می شود شاید یک چهارم زمانی بود که این میزان پول مورد تمسخر رئیس جمهور قرار گرفته بود. اگر آن ایام فردی قصد داشت گوشت خریداری کند می توانست با این مبلغ حداقل سه کیلو گوشت تهیه کند اما اکنون با این مبلغ  حدود 400 گرم گوشت می تواند تهیه کند.

وی در ادامه با اشاره به اظهارات روحانی مبنی بر اینکه پرداخت یارانه به مردم سیاست گداپروری است، تصریح کرد: اگر پول دادن و پرداخت یارانه گداپروری است پس پرداخت بسته های حمایتی هم نوعی گداپروری محسوب می شود ممکن است تنها تفاوت این روند میزان مبلغی باشد که به مردم ارائه یم شود.

موسوی لارگانی با تاکید بر اینکه دولت براساس چه شاخص و اصولی می خواهد بسته های حمایتی را به مردم ارائه کند، بیان داشت: دولت با تشخیص نادرست سبد کالا را به مردم ارائه کرد در حالی که فقرای زیادی بودند که نتوانستند سبد کالا را دریافت کنند و اسم شان در لیست دریافت کنندگان سبد قرار نداشت اما از سوی دیگر ثروتمندان دیگری بودند که سبد کالا دریافت کردند حال اگر قرار باشد بسته های حمایتی هم با همان روال سبد کالا پرداخت شود تعداد زیادی از نیازمندان واقعی از دریافت این بسته ها محروم خواهند ماند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: ارزش ریالی حقوق کارمندان نیز از سال گذشته تاکنون به یک سوم تقلیل یافته است چرا که سال گذشته قیمت دلار حدود 3000 تومان بود حال این نرخ به گفته دولت حدود 12 هزار تومان رسیده است که این موضوع به خوبی بیانگر کاهش قدرت خرید مردم است.

 

منبع: دانشجو

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۸۵۴۱
تاریخ: ۱۳۹۷/۹/۱۰     ساعت: ۹ : ۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: سیاسی       زیرسرویس: سیاسی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ سه شنبه ۳ ارديبهشت
  • ١٧ شعبان ١٤٤٠
  • Apr 23 2019