صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
غفاری:

نشریات دانشجویی مهمترین و ممتاز ترین فعالیت دانشگاهی است

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و تحقیقات و فن آوری اظهار کرد: نشریات دانشجویی یکی از مهمترین و ممتاز ترین فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دانشجویان عنوان می شود.

به گزارش جهانی خبر، خدیجه حضرتی  دکتر غلامرضا غفاری در مراسم اختتامیه دومین جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه های شمالغرب کشور که در عصر امروز در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار شد،گفت: نشریات شاید در ظاهر از چند صفحه یا حتی یک صفحه تشکیل می شود ولی آنچه در پشت این اقدام وجود دارد اندیشه است.
وی ادامه داد: این فکر و اندیشه سر مدار یک دغدغه شکل می گیرد، دغدغه ای سیاسی، فرهنگی، اجتماعی یا علمی.
غفاری تصریح کرد: اینکه وارد فرآیند اندیشه بشویم و کنار آن به هنر نوشتن، گفتگو، دیدن واقعیت های پیدا و پنهان کار ساده ای نیست و مجموعه ی دانشجویی که در این اقدام و فعالیت ورود می کند باید به خود ببالد و دانشگاه هم افتخار کند.
وی افزود: نشریه وقتی منتشر می شود منحصر به یک جمع و مجموعه نیست و آن مخاطبانی دارد و باید تلاش کند مخاطبانش را بیشتر کند و اثر گذاری و تاثیر بر روی آنها افزایش پیدا کند و آن در گرو توجه به بعضی ضروریات است.
غفاری این ضروریات را در سه درجه عنوان کرد و گفت: در درجه اول باید به میزان متفاعد و مجاب کردن مخاطبان بپردازد و آن زمانی اتفاق می افتد که آنچه بیان می کنیم مبنی بر شواهد مستند و غنی باشد تا تحرک ذهنی لازم را در خوانندگان بوجود آورد و ذهن مخاطبان را فعال کند.
وی ادامه داد: درجه دوم جانب انصاف و اخلاق را داشته باشد و درجه سوم به موقعیت شناسی توجه نماید یعنی در چه محیط و فضایی نوشته ها را در اختیار مخاطبان قرار می دهیم.
در این مراسم از نشریه دانشجویی سایاردانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه نیز تجلیل بعمل آمد.
مدیر مسئول نشریه سایار خبر داد: نشریه سایار واحد ارومیه افتخار آفرین شد.
بهنام شوقی بیان کرد: در ظرف 3 ماه نشریه سایار توانست در 3 رویداد مهم فرهنگی دانشجویی کشوری به عنوان برگزیده انتخاب شود.
وی ادامه داد: این نشریه ضمن کسب مقام برگزیده در دومین جشنواره شمالغرب کشور، در سومین جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی که آذر ماه در واحد شهر کرد برگزار شد به عنوان برگزیده و همچنین رتبه اول مقاله در کارگاه تخصصی نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد که چندی پیش در واحد قائم شهر برگزار شد را کسب نماید.

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۹۶۶۰
تاریخ: ۱۳۹۷/۹/۲۱     ساعت: ۱۰ : ۲
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱ خرداد
  • ١٧ رمضان ١٤٤٠
  • May 22 2019