صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

سازهای اصیل ایرانی آثار علی روستا در کاخ سعدآباد به نمایش گذاشته شد

نمایشگاه دومین رویداد سالانه در راستای حفظ و اشاعه سازهای اصیل ایرانی به معرفی آثار علی روستا می پردازد.

خدیجه حضرتی - علی روستا سازنده ساز عنوان کرد نمایشگاه سازهای موسیقی اصیل ایرانی با هدف آشنایی جوانان علاقه مند به عرصه موسیقی اصیل کشور در گالری ملی صنایع دستی مجموعه کاخ سعد آباد از 1 تا 6 اذر برگزار گردید
 وی بیان کرد: برگزاری چنین نمایشگاه هایی به هر حال مشکلات خاص خودش را دارد بسیار پر هزینه بوده و به تیم مجرب و مستعد نیاز دارد و فقط به واسطه عشق به ساز و موسیقی و همراهی دوستداران این هنر فاخر، مشکلات برایمان هموار می گردد.

این هنرمند جوان کشور در ادامه افزود: از مزایای برگزاری این نمایشگاه ها میتوان به ایجاد فرصتی برای معرفی آثار, فرصتی برای گردهمایی اهالی هنر موسیقی, موقعیت برای شناخت نوازنده ها با صنعت ساز سازی, آشنایی با ادوات سازگری و همچنین معرفی ساز های خاص و چوب های کم نظیر, دیدار هنرمندان و هنرجویان با اساتید پیشکسوت, اشنایی نوازنده های مبتدی با اساتید و علاقه مندانی که منتظر اولین قدم برای یادگیری و شروع کار هستند, اشاره کرد.

وی با قدردانی از اقای شهرام مریخی مدیریت گالری ملی صنایع دستی که دو دوره از این نمایشگاه حمایت همه جانبه داشتند تشکر کرد و اظهار داشت: سخنم با فعالان عرصه سازندگان ساز این است که در این زمینه فعالیت خود را ارتقاء دهند و ارتباط خود را با نوازنده ها بیشتر کنند و چنانچه توانایی برگزاری گالری دارند نیز با این حرکت قدم موثر و مثبتی به سمت پیشرفت این حرفه داشته باشند.
وی خاطر نشان کرد: امیدوارم سازمان های مرتبط زمینه ای برای برگزاری نمایشگاها فراهم کنند تا هنرمندان بتوانند به ارائه آثار خود بپردازند.
علی روستا در مورد خود و فعالیتش اینچنین گفت :

از سال 1386 مشغول به مطالعه و تحقیق راجع به خواص صوتی و فیزیکی انواع چوب ها شدم و مشغول به ساخت سه تار ، تار ، تمبک و دیگر سازها گردیده ام.
و از کودکی دوره های نوازندگی سه تار و ویلن را نزد خانواده و اساتیدی مانند اقایان طریقت و حقی و پیمان گودرزی گذرانده ام و علاقه مند به یادگیری ردیف موسیقی ایرانی شدم
با توجه به اشنایی با شیوه های نوازندگی و همکاری با ارکستر ها و اینکه از کودکی صدای ساز اساتید را جدا از شیوه نوازندگیشان به دقت گوش میدادم از این مهم برای بهبود صدادهی ساز هایم بهره برده و خواهم برد.
همچنین نظر و اعتقادم بر این است که هر سازی که یک سازگر میسازد قسمتی از وجودش میباشد که به دست نوازنده ای میسپارد و ان ساز امانت دارِ رازهایی است از حس و حال سازنده ی خود که آرزو دارد به دست نوازنده ی خوش ذوقی سپرده شود
این هنرمند که سعی دارد گوشه ای از آثار خود را در زمینه سازهای موسیقی ایرانی در این نمایشگاه معرفی کند, بیان کرد: در نمایشگاه سازهای موسیقی اصیل ایرانی از اساتید پیشکسوت عرصه موسیقی تجلیل به عمل خواهد آمد.
وی با بیان اینکه یکی دیگر از اهداف این نمایشگاه آشنایی بیشتر نسل جدید با اساتید عرصه موسیقی است افزود: این نمایشگاه سعی دارد موسیقی ملی و کلاسیک ایران را از لحاظ محتوایی مورد بررسی قرار دهد و با اجرای زنده موسیقی که بیشتر به بداهه نوازی در موسیقی دستگاهی ایرانی پرداخته شد به این مهم پرداخت.  همچنین برای حفظ و اشاعه  فرهنگ در این مقوله سعی کردیم با برگزاری این نمایشگاه قدم کوچکی برداریم.

گفتنی است: نمایشگاه سازهای موسیقی اصیل ایرانی آثار علی روستا از 1 تا 6 اذر با اجرای موسیقی زنده و حضور اساتید و مفاخر موسیقی، مدرسین و فعالان این عرصه برگزار شد

 

انتهای پیام/

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۸۵۱۵
تاریخ: ۱۳۹۷/۹/۵     ساعت: ۱۴ : ۵۲
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ چهارشنبه ۳۰ مرداد
  • ١٩ ذو الحجه ١٤٤٠
  • Aug 21 2019