صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

مش تقی و هنر بی بدیل یک آذری زبان

می گویند مشکین شهر و یک مش تقی، مشکین شهر و یک رستوران، مشکین شهر و هزار بهانه های دیگر که سرآمدش مش تقی است که نام آور تر شده است.

وارد شهر که می شوی فکر می کنی کدام یکی از این آذری زبانها بیشتر به ذهن مردم نشسته ازشون که می پرسی اول موذن زاده می یاد و دومی علی دایی و سومی مش تقی . بخصوص که وارد خود مشکین شهر بشی، از هر کسی مغازه حاج تقی رو بپرسی سریع آدرس رو بهت نشون می دهند.
معلوم نیست مش تقی چرا معروف شهر خودش شده به سراغش می رویم وارد رستورانی در میدان سبلان شهر می شویم. رستورانی که به آبگوشت سنتی ایرانی که توسط این مرد پخته می شود شهرت دارد.
آبگوشیتی که با طعم بی نظیری توانسته توریستهای ایرانی و حتی خارجی را به سمت خودش بکشاند. البته در کنار آبگوشت لذیذی که طبخ می کند غذاهایی مثل چنجه و چلوکباب و جوجه کباب و جگر و دل و قوه هم به چشم می خورد.
از این رستوان که در آن هم میتوان صبحانه و ناهار و شامت را در آن میل کنی چیزهای دیگری هم وجود دارد که کشش هر کسی را به آن جذب می کند.
 
اخلاق خوش مش تقی خیلی از رفتارهای مشتریان را تحت تاثیر قرار می دهد حتی سخت ترین و اخموترین آدمها که اول وارد می شوند با برخورد خوب او هنگام خروج با رضایت آنجا را ترک می کنند.
هنگامی که از او می پرسی که علت این همه جمعیت و استقبال مشتریان از غذاهایت چیست می گوید غذا را با محبت و از روی دل درست می کنم ضمن اینکه سعی می کنم نوع برخوردم با مشتریان خوب باشد و مشتری مداری را سرلوحه کارهایم قرار دهم.
البته کنار مش تقی افرادی هم هستند که در آشپزخانه و پذیرایی از مشتریان در این رستوران کار می کنند یکی از این مشتریان پسر جوانش است که برخورد مناسبی نسبت به مشتری دارد و هر نوع خدماتی را به مشتری ارائه می دهد.
یکی از جالبترین مسئله این رستوران گوشتهای تازه ای است که مش تقی روبروی مشتری آن را می برد و برای پخت غذا آماده می کند.

خدیجه حضرتی

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۶۴۵۴
تاریخ: ۱۳۹۷/۸/۲۱     ساعت: ۱۲ : ۴۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ چهارشنبه ۳۰ مرداد
  • ١٩ ذو الحجه ١٤٤٠
  • Aug 21 2019