صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
محله خبر
اخبار فرهنگی و هنری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
رییس جامعه تورگردانان:

گردشگران بهترین مبلغان ایران هستند

آرت پرس: رییس جامعه تورگردانان ایران گفت: در شرایطی که رسانه های خبری علیه ایران فضاسازی می کنند، گردشگران ورودی به ایران بهترین مبلغان حقایق اجتماعی و سیاسی کشور هستند.

به گزارش آرت پرس، «ابراهیم پورفرج»افزود: پس از انتخابات ریاست جمهوری، استقبال گردشگران خارجی برای ثبت نام در تورهای بازدید از ایران افزایش قابل توجهی داشته است.
وی ادامه داد: این امر نشان می دهد که انتشار اخبار خوب و مثبت درباره فضای سیاسی و اجتماعی در ایران تا چه میزان می تواند به رونق گردشگری در کشور کمک کند.
پورفرج که تور رالی پاریس تا پرسپولیس را با شرکت حدود ۵۷ گردشگر برگزار کرده است، توضیح داد:این تور چند سال پیش با حضور شش نفر برگزار شد اما به دلیل استقبال گردشگران خارجی امروز به نزدیک ۱۰ برابر رشد یافته است.
رییس جامعه تورگردانان ایران گفت: این رشد نشان می دهد که گردشگران تا چه میزان می توانند در خنثی سازی تبلیغات منفی رسانه های خارجی موثر باشند و دوستان و آشنایان خود را برای سفر به ایران ترغیب کنند.
فعال صنعت گردشگری یادآور شد: بسیاری از گردشگران پس از ورود به ایران با فضای بسیار از آنچه که تحت تاثیر خبرهای رسانه ها تصور می کردند، رو به رو می شوند و از امنیت حاکم بر ایران و نیز پیشرفت ها و امکاناتی که وجود دارد، اظهار تعجب می کنند.
پور فرج با تاکید بر اینکه باید داشته های فرهنگی و تاریخی این کشور را از طریق تبلیغات به همه مردم جهان معرفی کنیم،افزود: برخی از گردشگران تا پیش از ورود به ایران تصور می کنند که قرار است به کشور عقب افتاده که فاقد هر نوع امکانات زیربنایی است، سفر کنند اما وقتی به ایران می آیند، با فضای متفاوتی رو به رو می شوند.
وی مشکل صنعت گردشگری ایران را بی توجهی دست اندرکاران به تبلیغ جاذبه ها از طریق رسانه های خارجی و بین المللی عنوان کرد و گفت: نه تنها ایران آنگونه که باید به مردم دنیا معرفی نشده،بلکه تبلیغ امنیت حاکم بر جای جای این سرزمین و داشته های فرهنگی ، تاریخی و زیرساخت های آن نیز مورد غفلت قرار گرفته است.
پورفرج با بیان اینکه گردشگران ورودی به ایران پس از ترک این کشور به سفیران فرهنگی و مبلغان ایران تبدیل می شوند،تاکید کرد که باید از این فرصت برای مقابله با شبکه های خبری بزرگ که قصد دارند ایران را کشور ناامن جلوه دهند، استفاده کرد.
رییس جامعه تورگردانان ایران با یادآوری نقش گردشگری در رونق دیپلماسی فرهنگی در بین کشورها افزود: دروغ رسانه های خبری علیه ایران با استفاده از این ظرفیت، تبلیغات مناسبت و رونق هر چه بیشتر آن امکان پذیر است. ایرنا

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۹۰
تاریخ: ۱۳۹۲/۶/۲۴     ساعت: ۹ : ۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: میراث فرهنگی و گردشگری       زیرسرویس: صنایع دستی
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين
  • ١١ شعبان ١٤٤١
  • Apr 05 2020