صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
محله خبر
اخبار فرهنگی و هنری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
در بیستمین مجمع عمومی سازمان جهانی جهانگردی ملل متحد UNWTO ؛

ایران، نایب رئیس مجمع عمومی سازمان جهانی جهانگردی شد/ طالب ریفاعی انتصاب دکتر نجفی را تبریک گفت

بیستمین اجلاس مجمع عمومی سازمان جهانی جهانگردی ملل متحد UNWTO از روز گذشته در ویکتوریافالز به میزبانی مشترک کشورهای زامبیا و زیمبابوه با حضور هیات های عالی رتبه بیش از ۱۶۰ کشور جهان از جمله هیاتی از جمهوری اسلامی ایران، آغاز به کار کرد.

  به گزارش آرت پرس،  در این اجلاس که با حضور عالی ترین مقام سازمان تخصصی بین المللی گردشگری UNWTOبرگزار می شود خط مشی های کلان صنعت گردشگری در سطح جهانی تبیین شده و  برنامه ها و اهداف توسعه ای در صنعت گردشگری از طریق 9 کمیته تخصصی پیگیری می شود. 

بنا بر این گزارش، در جلسه روز نخست مجمع عمومی  جمهوری اسلامی ایران به عنوان نایب رئیس مجمع عمومی سازمان جهانی جهانگردی ملل متحد UNWTO ، برگزیده شد و عضویت کشورمان در شورای اجرایی و کمیته بررسی عضویت اعضای وابسته برای سال های 2014 تا 2017 به تصویب رسید.

شایان ذکر است، در نخستین روز اجلاس بیستم  مجمع عمومی سازمان جهانی جهانگردی، سند برنامه و بودجه این سازمان که مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران نیز قرار گرفته بود ، به تصویب رسید.

 یادآور می شود، در حاشیه این اجلاس، هیات رسمی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران با طالب ریفایی، دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی ملل متحد UNWTO ،دیدار کردند، در این دیدار دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی ملل متحد،  ضمن تبریک انتصاب دکتر نجفی به عنوان معاون رئیس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری برای تداوم همکاری و مشارکت کشورمان در سازمان جهانی جهانگردی ابراز امیدواری کرد. 

گفتنی است، هیات اعزامی سازمان میراث فرهنگی همچنین در دیدار با والتر امزمبی، وزیر گردشگری زیمبابوه، پیام دکتر نجفی، معاون رئیس جمهور و رییس سازمان را به وی ابلاغ  و درخصوص تحولات جدید ، توضیحاتی ارائه دادند.

یادآور می شود در این دیدار وزیر گردشگری زیمبابوه  ضمن اشاره به دو سفر خود به ج.ا.ا ایران به موضوعاتی همچون امکان لغو روادید در جزیره کیش، صدور روادید 15 روزه در فرودگاه های بین المللی ایران و توسعه بیش از پیش روابط گردشگری میان ایران و زیمبابوه با هیات ایرانی گفتگو کرد.

 
 

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۴۶
تاریخ: ۱۳۹۲/۶/۴     ساعت: ۱۴ : ۴۴
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: میراث فرهنگی و گردشگری       زیرسرویس: صنایع دستی
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين
  • ١١ شعبان ١٤٤١
  • Apr 05 2020