صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
محله خبر
اخبار فرهنگی و هنری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
به مناسبت گرامیداشت بیست و چهارمین سالروز ارتحال امام خمینی'ره'

بزرگترین مسابقه کتابخوانی، حول محور شخصیت امام خمینی'ره'، در کابل برگزار شد

آرت پرس: بزرگترین مسابقه کتابخوانی، اولین بار، به مناسبت گرامیداشت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی'ره' در کابل برگزار شد.

به گزارش آرت پرس، این مسابقه که با فراخوان و سازماندهی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل دایر شد با استقبال بیش از ۳۰۰۰ جوان دختر و پسر قرار گرفت.

سئوالات مسابقه از متن کتاب "راه اینجاست..." تهیه شده بود که به همین منظور توسط انتشارات مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در تیراژ ۴۰۰۰ نسخه، قبلا منتشر و در مراکزی که از پیش توسط انتشار اطلاعیه هایی اعلام گردید، در دسترس علاقمندان شرکت کننده در مسابقه قرار گرفت.
متن کتاب حاوی گزیده سخنان حضرت آیت الله العظمی خامنه ای بود که در مقاطع گوناگون، ناب ترین سخنان را پیرامون شخصیت حضرت امام خمینی"ره" بیان داشته اند.

به گفته مسئول بخش فرهنگی مرکز تبیان در کابل ، این مسابقه به دو منظور برگزار گردید: از یک طرف علاقه داشتیم که فرهنگ کتابخوانی در میان جوانان افغانستانی ترویج گردد و از طرف دیگر با توجه به متن کتاب، شخصیت بزرگمردی چون امام خمینی"ره" آن هم توسط مقام معظم رهبری به نسل فعلی کشور معرفی گردد و بدینسان همزمان با ارتحال این مرد ملکوتی، از شخصیت بی بدیلش تجلیل و یادبود مناسب به عمل آید.


به اعتقاد حجت الاسلام والمسلمین محمدضیاء موحدی مسئول بخش فرهنگی تبیان و متصدی برگزاری این مسابقه، چاپ و تکثیر این کتاب و نیز برگزاری مسابقه، هدف دیگری را نیز تامین نمود و آن عبارت است از ارائه راهکارهای ناب و هدایت کننده نسل جوان افغانستان، توسط ارائه افکار، نظریات، توصیه ها و خصوصیات حضرت امام خمینی"ره" آن هم در قالب دیدگاه ها و تحلیل های بسیار زیبا و کارگشایانه حضرت آیت الله العظمی خامنه ای.

وی اضافه کرد: فکر نمی کردیم، مسابقه با این وسعت و گستردگی، آن هم از متن کتاب(راه اینجاست....) مورد استقبال جوانان دختر و پسر قرار گیرد؛ اما ناباورانه شاهد حضور پرشور و شوق هزاران جوان، در صحنه برگزاری مسابقه بودیم.

 

گفتنی است از میان شرکت کنندگان، برای ۲۴ نفر برنده به مناسبت بیست و چهارمین سالروز ارتحال حضرت امام خمینی"ره" جایزه تعلق می گیرد که جایزه ده نفر اول طلا و ۱۴ نفر بعدی هدایای نفیس و بسته های فرهنگی خواهد بود.
 
جوایز در مراسم گرامیداشت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی"ره" روز ۱۴خرداد در حسینیه بقیت الله الاعظم، واقع در شهر کابل، اعطا خواهد شد.

به گفته موحدی، از میان ۲۴ نفر متذکره ۱۲ نفر خانم و ۱۲ نفر آقا در نظر گرفته می شوند. مراسم قرعه کشی هم، در همان تاریخ ۱۴ خرداد، در زمان و مکان فوق دایر خواهد گردید.
انتهای پیام/

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۹
تاریخ: ۱۳۹۲/۳/۵     ساعت: ۸ : ۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: شعر و ادب       زیرسرویس: شعر و ادب
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۸ چهارشنبه ۳۰ بهمن
  • ٢٤ جمادي الثانيه ١٤٤١
  • Feb 19 2020