صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
محله خبر
اخبار فرهنگی و هنری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

مشاور رئیس جمهور در امور زنان میزبان سفیر نروژ در کشورمان بود

مریم مجتهد زاده مشاور رئیس جمهور و رئیس مرکز به همراه دکتر سوسن صفاوردی معاون هماهنگی و همکاری های بین الملل مرکز در دیدار با ین پیتر شنپروت سفیر نروژ در کشورمان به تبیین مسائل حوزه زنان و خانواده پرداختند.

به گزارش آرت پرس؛ مریم مجتهد زاده در این دیدار ضمن تبیین مهم ترین دستاوردها و اقدامات نظام جمهوری اسلامی ایران به ویژه در دولت دهم، به سؤالات سفیر در حوزه زنان پاسخ داد.

مجتهد زاده با تأکید بر این که با هم اندیشی ایده ها در سطح سازمانهای زنان علاوه بر ایجاد ارتباط مناسب بین آنها می توان به شفاف سازی مسائل واقعی موجود در داخل کشورها پرداخته و تصویری واقعی را به جهانیان نشان داد؛ گفت: در کنار قوانینی که توسط مجلس یا قوه قضائیه با محور زن و خانواده تدوین می شود؛ این مرکز نیز اقدامات ارزنده و فراوانی را در حوزه زنان و خانواده های کشور انجام داد که بعد از عملیاتی شدن همه آنها شاهد تغییرات بسیار مثبتی برای زنان و کودکان کشور خواهیم بود.

دکتر سوسن صفاوردی نیز در سخنانی با تأکید بر اینکه کار فرهنگی گسترده ای مورد نیاز است تا این امر آموزش داده شود که فارغ از جنسیت، این وجود انسانی است که قابل احترام بوده و حقوق انسانی برای زن و مرد یکسان می باشد؛ خاطر نشان کرد: این آموزش را باید در تعاملات بین المللی تمرین کرد تا همه بیاموزند که هر نسخه ای که برای یک  کشور موفق است؛ ضرورتا برای کشور دیگری موفقیت آمیز نیست و توجه به تنوع فرهنگی در برنامه ها و دستاوردها باید به طور جدی در نظر گرفته شود و این نکته ای است که در تعاملات و مشارکت های بین المللی باید لحاظ شود تا بتوانیم به یکدیگر در مسیر فرهنگ همان کشور کمک کنیم.

معاون هماهنگی و همکاری های بین الملل مرکز در ادامه خاطر نشان ساخت: نکته دیگری که در تعاملات بین المللی خصوصا نزد غربی ها وجود دارد ؛ تلقین این امر است که نسخه ای که در غرب پیچیده می شود؛ تنها نسخه ای است که می تواند به شکل خاص در حوزه زنان نجاتگر باشد ولی همه باید بدانند که هر کشوری تاریخ، تمدن و باورهای خودش را دارد و بر این اساس قوانین کشورها نیز با هم تفاوت دارد. ما باید از هم یاد بگیریم و همدیگر را بشناسیم و درک درستی نسبت به هم داشته باشیم.

پیتر شنپروت نیز با ابراز خرسندی از اطلاعات و گزارش اخیری که در مورد پیشرفت و توسعه آمار زنان کشور  منتشر شده است؛ آن را بیانگر دستاورهای ارزشمند زنان بعد از انقلاب اسلامی توصیف کرد و ابراز امیدواری کرد در فرصت باقی مانده تا تغییر دولت در کشور خودش و ایران هر چه سریع تر تمهیدات دیدار هیأتهای نروژی جهت بازدید از جمهوری اسلامی ایران را فراهم سازد.
 

شناسنامه


کدخبر: ۲۴۹
تاریخ: ۱۳۹۲/۳/۵     ساعت: ۱۷ : ۱۶
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: ریاست جمهوری       زیرسرویس: مرکز امورزنان و خانواده
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۸ شنبه ۱۶ آذر
  • ٩ ربيع الثاني ١٤٤١
  • Dec 07 2019