صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
محله خبر
اخبار فرهنگی و هنری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

تعطیلی سه بیمارستان خراسان جنوبی یک روز پس از افتتاح/ ۶ سال انتظار بیهوده

تعطیلی بیمارستانهای ۳۲ تختخوابی در شهرستانهای سرایان، سربیشه و درمیان یک روز بعد از افتتاح رسمی توسط معاون اول رئیس جمهور موجب گلایه مردم این شهرها شد.


  به گزارش آرت پرس،ایجاد بیمارستان از نیازهای ابتدایی هر مرکز جمعیتی است اما هم اکنون بسیاری از شهرستانهایخراسان جنوبی از این امکانات بی بهره اند و مردم محروم منطقه مجبورند برای رسیدن به اولین بیمارستان کیلومترها راه طی کنند.

 هم اکنون بیماران شهرستانی در خراسان جنوبی به دلیل عدم وجود بیمارستان در شهر نزدیک به محل سکونت خود مجبور به سفر به مرکز استان شده و در مرکز استان نیز با مشکلات عدیده ای از جمله عدم وجود مکانی برای استراحت همراه بیماران و .. مواجه هستند.

خراسان جنوبی دارای 450 کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان بوده و این کشور با بیماری های مختلف و واگیرداری مواجه است که به دلیل نزدیکی به مناطق مرزری استان و روستاهای حاشیه مرز در معرض ابتلاء این بیماری ها بوده و نبود بیمارستان در برخی شهرستانها تهدیدی برای سلامت مردم به شمار می رود.

اگرچه شش سال انتظار مردم  سرایان و شهرستانهای مرزی سربیشه و درمیان در 31 تیرماه با اعلام خبر افتتاح رسمی سه بیمارستان در  هریک از این شهرستانها  به پایان رسید  اما انگار خوشحالی مردم  تنها یک روز دوام داشت و امروز قفل و زنجیر بر درب این بیمارستانها زده شده است.

اگر چه یک بار دیگر نیز این بیمارستانها در سال 90 با حضور وزیر بهداشت وقت افتتاح شد اما پاسخ مسئولان این بود که آن روز ساختمان افتتاح شده و امروز تجهیز شده است.انتهای پیام/خبرگزاری مهر

شناسنامه


کدخبر: ۱۵۱۶
تاریخ: ۱۳۹۲/۵/۶     ساعت: ۱۰ : ۶
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: یادداشت       زیرسرویس: یادداشت
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۸ شنبه ۱۶ آذر
  • ٩ ربيع الثاني ١٤٤١
  • Dec 07 2019