صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
محله خبر
اخبار فرهنگی و هنری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
کارشناس تغذیه:

آب انگور برای درمان چین و چروک پوست موثر است

آرت پرس:عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: آب انگور برای درمان چین و چروک و با طراوت کردن پوست بسیار موثر است.

به گزارش آرت پرس دکترمرتضی صفوی  با اشاره به اینکه روغن هسته انگور نیز می توان به جای کرم مرطوب کننده برای پوست استفاده کرد زیرا آن را بسیار نرم و شاداب می کند.
وی دیگر خواص روغن هسته انگور را التیام کننده کسانی که سرما زده شده اند، بیان کرد.
این کارشناس تغذیه اظهارکرد: آب انگور برای ورم مفاصل، روماتیسم، تقویت عمومی بدن و همچنین برای کسانی که به دلیل بیماری طولانی مدت دچار ضعف شده اند، رفع لاغری، کم خونی، یبوست و بواسیر بسیار موثر است.
وی تصریح کرد: آب انگور برای کسانی که دارای اوره خون بالایی هستند و همچنین ادرار آوری برای افرادی که ورم کلیه دارند، بسیار مفید است.
وی از دیگر خواص آب انگور را کمک برای رفع نارسایی و تسهیل کننده ذخیره قند و دفع صفرا در کبد بیان کرد و افزود: کودکان لاغر که مایل به اضافه وزن هستند در دو نوبت صبح و عصر می توانند یک لیوان آب انگور مصرف کنند.
دکتر صفوی همچنین درباره خواص شیره انگور گفت: شیره انگور مخلوط با شیر و بادام در تسریع و از بین بردن ضعف عمومی و همچنین مخلوط آن با زعفران برای رفع ناراحتی های روانی و ضعف اعصاب بسیار کمک کننده است.
وی با تاکید بر اینکه برای درمان کک و مک می توان از شیره انگور همراه با نمک استفاده کرد، ادامه داد: مخلوط شیره انگور با گل ختمی مرهم خوبی برای آبسه است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اضافه کرد: شیره انگور اشتهاآور و برای معالجه اسهال نیز بسیار مفید است.
وی به خواص آبغوره نیز اشاره و اظهار کرد: به دلیل خنکی برای بریدن تب بدن موثر است و حتی در درمان آنژین، ورم دهان و سل نیز مصرف می شود.
دکتر صفوی با بیان اینکه آبغوره برای درمان چاقی نیز کمک کننده است، اضافه کرد: می توان با مصرف آبغوره بلوغ دختران و زمان عادت ماهانه را جلو انداخت.
وی افزود: قرقره کردن آبغوره برای ورم لثه ها و برای رفع زردی چهره و درمان ناراحتی های پوستی بسیار موثر است.
این کارشناس تغذیه با بیان اینکه برگ مو برای استفاده در دلمه در وعده های غذایی بسیار اشتها آور است، ادامه داد: این برگ برای رفع بی حالی و خماری نیز موثر است.
وی به خواص کشمش(انگور خشک شده) هم اشاره کرد و گفت: کشمش انرژی زیاد و حتی بیش از آب انگور دارد.
وی با تاکید بر اینکه در قرآن کریم و احادیث نیز درباره خواص و مصرف انگور بسیار توصیه شده است، اضافه کرد: استانهای اصفهان، آذربایجان، خراسان، قزوین و فارس بهترین و معرفترین انگور را دارا هستند.
دکتر صفوی گفت: انگور بسیار خوب باید درشت، شیرین، دارای پوست نازک و کم تخم باشد.
این کارشناس تغذیه همچنین درباره اعتقاد برخی افراد مبنی بر اینکه پس از مصرف انگور نباید آب سرد نوشید که زمینه دل درد را مهیا می کند، تاکید کرد: این موضوع به کلی صحت ندارد. انتهای پیام/ایرنا

شناسنامه


کدخبر: ۲۳۳۹
تاریخ: ۱۳۹۲/۷/۳     ساعت: ۱۹ : ۵۳
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار علمی       زیرسرویس: اخبار علمی
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۸ جمعه ۹ اسفند
  • ٤ رجب ١٤٤١
  • Feb 28 2020