صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
محله خبر
اخبار فرهنگی و هنری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

دفاع مقدس سمبل یگانگی و همدلی ایرانیان بود

آرت پرس:وزیر راه و شهرسازی با گرامی‌داشت یاد و خاطره زنان و مردانی که در دفاع مقدس جانشان را فدا کردند، دفاع مقدس را سمبل یگانگی و همدلی ایرانیان برشمرد و بر ادامه یکدلی و همکاری همه برای اعتلای ایران اسلامی تاکید کرد.

به گزارش آرت پرس عباس آخوندی که به مناسبت هفته دفاع مقدس در جمع کارکنان ستاد وزارت راه وشهرسازی سخن می‌گفت، با بیان خاطره‌ای از نخستین حمله هوایی عراق به فرودگاه مهرآباد و آغاز جنگ تحمیلی اظهار کرد: بعد از این واقعه در نمازخانه ساختمان مرکزی جهار سازندگی جمع شدیم و اطلاعیه دادیم کسانی که آمادگی دارند به جبهه‌ها اعزام شوند و سازماندهی اولیه صورت گرفت.
آخوندی با اشاره به اینکه با آغار جنگ از طرف جهاد سازندگی عازم مناطق جنگی شدیم، تصریح کرد: وقتی که وارد اهواز شدیم صدای خمسه‌، خمسه‌های صدام را می شنیدیم و عراقی ها به نزدیکی اهواز آمده بودند در حال که تجربه‌ای از مناطق جنگی نداشتیم.
وی افزود: به جهاد سازندگی اهواز رفتیم و با هماهنگی مدیران استانی وقت پشتیبانی از جنگ توسط جهاد سازندگی آغاز شد.
آخوندی گفت: جنگ مظهر وحدت ملی کشور بود و همه افراد بدون هیچ تمایزی نسبت به یکدیگر و از هر مشربی از ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف آمدند و از انقلاب و اسلام دفاع کردند.
وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: هر چه امام خمینی (ره) می گفت هیچ کسی در اجرای فرمان امام تردیدی به خود راه نمی داد.
وی گفت: وقتی جنگ شروع شد کوچکترین آمادگی در کشور برای این مساله وجود نداشت و آنچه کشور را حفظ کرد این بود که دفاع از انقلاب و جمهوری اسلامی سمبل یگانگی و همدلی بود و همه از یکدیگر سبقت می‌گرفتند.
آخوندی ابراز داشت: آنچه از جنگ در ذهنم شکل گرفته و به من انگیزه می‌دهد داستان یکدلی و اینکه برای دفاع از انقلاب و اسلام نباید تمایز قایل شویم.
وی تاکید کرد: باید یاد بگیریم که همه از انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی و امام پیروی کردند و از انقلاب دفاع کردند. همچنین در موقعیت‌های مختلف که در جنگ حضور داشتم دیدم که همه بودند از اقلیت‌های مذهبی و دیگران.
وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: آنچه که باید یادآوری کنم این است که برای پیشبرد آرمان‌های انقلاب و آرمان‌های آن و برای اعتلای کلمه اسلام "همه" را بپذیریم و حس برادری و همه باید باشند حس مهمی است.
وی افزود: اختلاف به مفهوم تنوع فکر قابل قبول است و دست هر کسی که می خواهد به انقلاب کمک کند را می فشاریم و این را باید در رفتار روزانه خود قبول کنیم که همه شهروند جمهوری اسلامی ایران هستیم و همه حق و البته مسئولیت‌هایی داریم و اگر مخاطره‌ایس هم باشد باید همه دفاع کنیم.
آخوندی ابراز داشت: عبارت "همه با هم" که در جهاد سازندگی یک الگو و شعار بود و سخن امام در این خصوص با سادگی خود تا عمق جان نفوذ می کرد.
وزیر راه و شهرسازی در پایان تصریح کرد: یقینا بدون همکاری و همدلی کارکنان به سرانجام رساندن وظیفه سنگین وزارت راه وشهرسازی ممکن نیست.

شناسنامه


کدخبر: ۲۳۲۵
تاریخ: ۱۳۹۲/۷/۳     ساعت: ۱۳ : ۳۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار اقتصادی       زیرسرویس: اخبار اقتصادی
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۸ جمعه ۹ اسفند
  • ٤ رجب ١٤٤١
  • Feb 28 2020