صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
محله خبر
اخبار فرهنگی و هنری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
عزم راسخ مدیریت شهری برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی؛

بانک اطلاعات و نقشه GIS فضاهای بی دفاع شهری تدوین شد

دکتر سید محمدهادی ایازی معاون اموراجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از اتمام فرآیند شناسایی و تدوین فضاهای بی دفاع شهری خبر داد و گفت: برپایه این اطلاعات نقشه GIS این اماکن تهیه شده که مبنای برنامه‌ریزی‌ها جهت مقابله با آسیب‌های اجتماعی قرار خواهد گرفت.

به گزارش آرت پرس، دکتر " سید محمدهادی ایازی " معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ضمن بیان این مطلب افزود: یکی از مهمترین موضوعاتی که مدیریت فرهنگی شهر طی سال‌های گذشته دنبال کرده است، شناسایی فضاهای بی دفاع شهری و بررسی نقش این اماکن در کاهش آسیب‌های و بد اخلاقی‌های اجتماعی است.
وی گفت: با بررسی‌ها کمیسیون اجتماعی شهرداری و مطالعات انجام شده در حوزه فرهنگی و اجتماعی فضاهای بی دفاع شهری نظیر مکان‌هایی که به دلیل نبود جمعیت و در حاشیه بودن برای امنیت اجتماعی مخاطره آفرین هستند، شناسایی و بانک اطلاعات آنها به همت سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران تدوین شد.
ایازی ادامه داد: برپایه اطلاعات بدست آمده نقشه GIS این اماکن تهیه شده که مبنای برنامه‌ریزی‌ها جهت مقابله با آسیب‌های اجتماعی خواهد بود. این نقشه در اختیار شهرداران مناطق و نواحی قرار می‌گیرد و آنها موظف به سیاستگذاری‌های لازم به منظور اتخاذ راهکارهای مناسب به منظور کاهش تاثیرات مخرب این مکان‌ها بر زندگی اجتماعی و سلامت شهری هستند.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران تبدیل فضاهای بی دفاع شهری به فضاهای فرهنگی و تفریحی را از دستاوردهای شهرداری تهران طی دوره اخیر عنوان کرد: احداث بوستان نهج البلاغه در رود دره فرحزاد و جوانمردان در رود دره کن بخشی از اقدامات و دستاوردهای شاخص شهرداری تهران در حوزه تبدیل مکان‌های پرخطر و تهدید کننده امنیت شهروندان به فضاهای تفریحی و فرهنگی هستند.
شناسنامه


کدخبر: ۸۷۳
تاریخ: ۱۳۹۲/۳/۲۹     ساعت: ۱۰ : ۲۰
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار اجتماعی       زیرسرویس: اخبار اجتماعی
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۸ شنبه ۱۶ آذر
  • ٩ ربيع الثاني ١٤٤١
  • Dec 07 2019