صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
محله خبر
اخبار فرهنگی و هنری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

با کاهش ۳۲ درصدی در مقایسه با سال آبی ۹۱ - ۹۰؛سال آبی در استان تهران با ۲۸۳ میلیمتر بارش پایان یافت

آرت پرس:میزان بارش های گزارش شده از ۱۱ ایستگاه باران سنجی زیرپوشش شرکت آب منطقه ای تهران در مقایسه با زمان بلندمدت ۴۵ ساله نیز ۱۹ درصد کاهش داشته و همین موضوع سبب شده است تا حجم روان آب ها در حوضه های آبریز استان تهران ۴۳ درصد کاهش یابد.

به گزارش آرت  پرس  با پایان یافتن سال آبی 92 - 91 (ابتدای مهر 91 تا پایان شهریورماه 92)، حجم بارش ها در استان های تهران و البرز با 32 درصد کاهش در مقایسه با سال آبی 91 - 90، به 283 میلیمتر رسید.
 مهندس "خسرو ارتقایی" افزود: از ابتدای مهرماه 91 تا پایان شهریورماه 92، حجم بارش ها در استان های تهران و البرز 283 میلیمتر به ثبت رسیده است که این میزان در مقایسه با سال آبی پیش از آن که 418 میلیمتر بارندگی صورت گرفته بود، 32 درصد کمتر است.
به گفته وی، میزان بارش های گزارش شده از 11 ایستگاه باران سنجی زیرپوشش شرکت آب منطقه ای تهران در مقایسه با زمان بلندمدت 45 ساله نیز 19 درصد کاهش داشته و همین موضوع سبب شده است تا حجم روان آب ها در حوضه های آبریز استان تهران 43 درصد کاهش یابد.
وی همچنین با اشاره به ذخایر سدهای پنجگانه زیرپوشش شرکت آب منطقه ای تهران در پایان سال آبی 92 - 91، تصریح کرد: امروز (اول مهرماه 92) میزان ذخیره آب در سدهای امیرکبیر 135 میلیون، سد لار 64 میلیون، سد طالقان 164 میلیون و سد ماملو 113 میلیون مترمکعب ثبت شده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با بیان اینکه در زمان حاضر میزان ذخایر آب در مخازن سدهای تهران 513 میلیون مترمکعب است، گفت: این درحالی است که در زمان مشابه سال گذشته، حجم آب ذخیره شده در مخازن سدهای تهران افزون بر 838 میلیون مترمکعب بود و بنابراین امروز شاهد کاهش 325 میلیون مترمکعبی ذخایر آبی در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته هستیم.
ارتقایی ابراز امیدواری کرد: با آغاز سال آبی جدید، شاهد بارش باران در سطح استان تهران و به ویژه در حوضه های آبریز سدها باشیم چراکه در غیر این صورت در زمینه آب های سطحی با کمبود مواجه خواهیم شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران در پایان با اشاره به کاهش 70 درصدی پوشش برفی در سال آبی 92 - 91 و اثر این وضعیت بر کاهش ذخیره سازی آب در مخازن سدها، گفت: با وجود کاهش 70 درصدی پوشش برفی در مقایسه با سال پیش از آن،‌ همین میزان نیز در طول بهار و تابستان آب شد که امیدواریم به زودی با آغاز بارش های پاییزی این کمبودها به تدریج برطرف شود.

شناسنامه


کدخبر: ۲۲۹۴
تاریخ: ۱۳۹۲/۷/۲     ساعت: ۹ : ۳۳
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار اقتصادی       زیرسرویس: اخبار اقتصادی
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۸ آذر
  • ١١ ربيع الثاني ١٤٤١
  • Dec 09 2019