در «سایبان آرامش»؛ با راهکارهای ساده حفظ و ارتقاء سلامت روان آشنا شوید

در برنامه «سایبان آرامش» شبکه رادیویی سلامت، سه شنبه ـ 12 دی ماه، موضوع «حفظ و ارتقاء سلامت روان» مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت، برنامه «سایبان آرامش» عنوان برنامه ای از گروه بهداشت روان شبکه رادیویی سلامت است که برنامه سازان آن با هدف آموزش و پیشگیری از اختلالات روان،‌ اضطراب و استرس، ‌اختلال شخصیت به دنبال کمک به ارتقاء سطح سلامت روان جامعه و ایجاد امید و رضایتمندی در زندگی افراد و کمک به بهبود روابط فردی و اجتماعی می باشند.

برنامه رادیویی «سایبان آرامش» با حضور وحید صادقی، روانشناس سلامت موضوع «به یک گام به سمت حفظ سلامت روان(کاهش استرس و اضطراب)» خواهد پرداخت.

در این برنامه، شنونده های صدای دانش، نشاط و آرامش با فرهنگ مشاوره وخدمات روانشناختی و روانپزشکی آشنا می شوند.

سلامت روان، سلامت معنوی، اختلال‌ها، مهارت‌های زندگی، سبک زندگی، مسائل مربوط به نوجوانان، مسائل و مشکلات در زندگی روزمره از جمله موضوعات این برنامه رادیویی است.

یادآور می شود، برنامه «سایبان آرامش» روزهای شنبه تا چهارشنبه، ساعت 14:05 به مدت 45 دقیقه، از موج اف.ام ردیف 102 مگاهرتز تقدیم مخاطبان صدای دانش، نشاط و آرامش می شود

/////////////////////////////////////////////////////

«خونه زندگی» سراغ عوامل موثر در «ازدواج موفق» رفت

در برنامه «خونه زندگی» شبکه رادیویی سلامت، سه شنبه ـ 12 دی ماه، موضوع «اعتماد متقابل: حسن ظن و عدم کنترل» مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت، «خونه زندگی» عنوان برنامه ای از گروه خانواده شبکه رادیویی سلامت است که با حضور رضا شریفی، روانشناس به موضوع «عوامل موثر در ازدواج موفق» می پردازد.

این برنامه رادیویی که در قالب یک نمایش رادیویی است از بخش های مختلف و متنوعی همچون آموزش آشپزی در قالب نمایش خانوادگی، گزارش مردمی و پیامک همسایگان برنامه، پزشک خانواده با موضوع درمان های ضروری و پخش تماس های مردمی تشکیل شده است.

تحکیم بنیان خانواده از طریق آموزش مهارت های زندگی و فرزند پروری از اهداف برنامه «خونه زندگی» است که در این مجله نیمروزی به موضوعاتی نظیر مهارت های کنترل خشم، مهرورزی، فرزند پروری درخانواده؛ ترغیب و تشویق جوانان به ازدواج، افزایش نرخ رشد جمعیت (فرزند آوری)؛ تحکیم بنیان خانواده (آموزش مهارت های زندگی، همسر داری و فرزند پروری و ...) و اقتصاد مقاومتی (آموزش مدیریت اقتصادی در خانواده، قناعت، مدیریت دخل و خرج و...) پرداخته می شود.

گفتنی است، برنامه «خونه زندگی» به تهیه کنندگی «سارا شریفی» و «شهرام زین العابدین»، شنبه تا پنج شنبه از ساعت 10:20 و موج اف . ام ردیف 102 مگاهرتز تقدیم شنوندگان صدای دانش، نشاط و آرامش می شود.

 

 

انتهای پیام//