ایران؛ آماده خلق شگفتی در روسیه

تیم ملی ایران با نتایج درخشان خود، آماده خلق شگفتی در جام جهانی روسیه می‌شود.

نتایج درخشان ایران در سال‌های اخیر، این تیم را به بهترین تیم قاره کهن تبدیل کرده است. ایران برای نخستین بار توانست دو بار متوالی به جام جهانی صعود  کند و مدت زمان زیادی از آخرین شکست این تیم در بازی‌های رسمی می‌گذرد. ایران در پنجمین صعود خود به جام جهانی، به صعود از گروه فکر می‌کند و هر نتیجه‌ای جز این برای شاگردان کی‌روش ناکامی محسوب می‌شود. پیروزی در بازی قرن مقابل آمریکا در جام جهانی 1998 فرانسه، بهتری نتیجه ایران در تاریخ جام‌های جهانی محسوب می‌شود.

ایران در اولین دیدار خود باید 15 ژوئن (25 خرداد 97) ساعت 18:30 به وقت ایران در ورزشگاه سنت پترزبورگ برابر مراکش به میدان برود.

ملی‌پوشان ایران در دومین دیدار ساعت 21:30 روز 20 ژوئن (30 خرداد 97) در ورزشگاه کازان به مصاف تیم ملی اسپانیا می‌رود و در نهایت ایران در سومین بازی خود در ساعت 21:30 روز 25 ژوئن (4 تیر 97) در سارانسک به مصاف پرتغال خواهد رفت.

 *ستاره

سردار آزمون

مهاجم جوان و لژیونر ایران، از سال 2015 به محبوب‌ترین بازیکن این تیم تبدیل شده است. سن کم و توانایی‌های بالای سردار در خط حمله، سایر مهاجمان این تیم را به نیمکت منتقل کرده و کی‌روش حساب زیادی روی مهاجم اصلی تیمش باز می‌کند. آزمون که چند سال است در روسیه بازی می‌کند و همیشه اخباری مبنی بر انتقالش به انگلیس و ایتالیا به گوش می‌رسد، امیدوار است با درخشش در جام جهانی روسیه و صعود ایران به دور دوم بازی‌ها، به یکی از پنج لیگ معتبر اروپا برود.

 *سرمربی

کارلوس کی‌روش

حضور هفت ساله کی‌روش روی نیمکت ایران، مهم‌ترین عامل اوج گرفتن این تیم در سال‌های گذشته بوده است. خیلی از کارشناسان او را ستاره تیم ملی ایران می‌دانند. مرد پرتغالی با روش کاری خود که مبتنی بر نظم و انضباط است توانست محیطی مناسب را در تیمش به وجود بیاورد و از این طریق نتایج درخشانی رقم زده و رکوردهای متعددی را شکسته است. او به عنوان سرمربی تیم ملی ایران با تحمل مشکلات فراوان در تیمش، این بار به فکر صعود است و خودش هر نتیجه‌ای جز این را قبول ندارد.

 *تیم ملی ایران در یک نگاه

افتخارات: سه بار قهرمانی جام ملت‌های آسیا

بهترین گلزن: علی دایی (109 گل)

بیشترین بازی: جواد نکونام (151 بازی ملی)

نحوه صعود: صعود به عنوان تیم نخست گروه A در آسیا

عملکرد دوره قبل: حضور در دور گروهی

هم‌گروه‌ها: اسپانیا، پرتغال و مراکش

مشرق/ایسنا