نمی توان قاچاق را انکار کرد

نماینده اصلاح طلب مجلس و عضو فراکسیون امید مجلس با بینا اینکه قاچاق همچنان وجود دارد، گفت: نمی توان یک موضوع را به دلیل وسعت زیاد آن، انکار کرد.

علیرضا رحیمی نماینده تهران،ری،شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد مبنی بر اینکه قاچاق نداریم، گفت: با بیان اینکه قاچاق همچنان در کشور وجود دارد. کشفیات قاچاق از سوی مسئولین نشان می دهد که قاچاق از طریق مختلف صورت می گیرد و نشان دهنده اقدامات غیر قانونی ورود کالا به کشور است.

وی با اشاره به کشف کالای قاچاق از سوی وزارت اطلاعات گفت: وزارت اطلاعات و وزارت کشور در حوزه تامین امنیت مسئولیت دارند و آمار و اطلاعات آن ها در خصوص قاچاق مطمئن تر است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: قاچاق در گذر زمان ایجاد شد و نمی توان به دلیل وسعت زیاد، آنرا انکار کرد.

رحیمی گفت: باید با روش های علمی و تجهیز گمرک جلوی قاچاق را گرفت.

مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد و دارایی روز شنبه 20 آبان در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که قاچاق از مبادی رسمی نداریم اما وزارت اطلاعات روز سه‌شنبه 23 آبان از کشف هزار و 128 کانتینر کالای قاچاق در بندرعباس خبر داد.

این کانتینرها شامل لوازم اداری، خانگی، ورزشی، ساختمانی و هتل داری است.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت اطلاعات باند 23 نفره در این رابطه دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

متهمان با استفاده از اسناد مجعول و اظهار خلاف واقع و همچنین تبانی با برخی از کارکنان دستگاه‌های مختلف، اقدام به خروج غیرقانونی این میزان کالا از گمرک کرده‌اند.

 افکارنیوز//